ارگاسم غیرواقعی

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjIxNTQ0OTY1ODE4NDExMzIzMiUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRllRMTZJJTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDE1NDQ5NjU4MTg0MTEzMjMyJTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]

توضیحات: یک ارگاسم جعلی رخ می دهد زمانی که یک فرد وانمود می کند به اوج لذت جنسی رسیده است ولی در واقع چنین نیست. این معمولا شامل شبیه سازی یا رفتار رفتارهایی است که معمولا با ارگاسم همراه است، مانند حرکات بدن، صداهای آوازی و دنباله ای از تشدید و سپس انتشار ظاهری.

زنان بیشتر از مردان ارگاسم غیرواقعی (ارگاسم جعلی) را نشان می دهند، در مطالعه ای 26 درصد اعلام کردند در طول رابطه اقدام به نمایش ارگاسم غیرواقعی می کنند. شاید این مهم به دلیل آن باشد که زنان در طول مقاربت به احتمال کمتری به ارگاسم می رسند.

در یک نظرسنجی تلفنی تصادفی از 1501 آمریکایی نشان داد که 48 درصد زنان و 11 درصد مردان فاقد ارگاسم هستند.

چرا ارگاسم غیرواقعی:

ارگاسم همیشه در طول فعالیت جنسی به آسانی حاصل نمی شود. برای هر دو جنس، شرایط عدم توانایی ارگاسم در طول رابطه جنسی، آنورگاسمی نامیده می شود؛ این می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله عوامل در زندگی شخصی مانند استرس، اضطراب، افسردگی یا خستگی، و نیز عوامل مرتبط با جنس خود باشد. از جمله نگرانی، گناه، ترس از مقاربت دردناک، ترس از حاملگی، عدم پذیرش یک شریک، و عدم پذیرش یک محیط. همچنین می تواند ناشی از مصرف مواد مخدر، از جمله الکل و سایر مواد یا عوارض جانبی داروهای تجویزی باشد.

از دیدگاه تکاملی:

از نقطه نظر تکاملی جنس ماده ممکن است برای نشان دادن وفاداری خود به شریکشان، به‌ویژه اگر او توانایی زیستی زیادی داشته باشد، اقدام به ارگاسم ساختگی کنند.چنانچه ماده‌ای با چندین شریک جنسی نر سکس داشته باشد، بدین معنی که از یک راهبرد جفت‌گیری چندهمسرانه بهره گیرد، هدفش ممکن است سودبری از چندین نر باشد که شامل به طور مثال دستیابی به منابع بیش‌تر و در نتیجه تولید نسلی با کیفیت ژن‌های بهتر می‌شود.اگر ماده بخواهد از نرهای با ژن‌های کم‌کیفیت‌تر تولید مثل کند، آن‌گاه باید وفاداری به خرج دهد؛ چراکه نرها مایل به هدر دادن منابعشان برای ماده‌ای که مطمئن نیستند بخواهد فرزند آن‌ها را به دنیا بیاورد، نیستند.

درمان مشکلات جنسی
بخوانید

گرداوری شده توسط گروه آموزشی فکربنیان

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.