کتاب صوتی چرا عاشق می شویم؟ مقدمه

بخشی از متن کتاب صوتی چرا عاشق می شویم؟ مقدمه

در بخش مقدمه کتاب چرا عاشق می شویم؟ آمده است:

شکسپیر با خود گفت: “عشق چیست؟” شاعر بزرگ نخستین کسی نبود که این سوال را می کرد. به گمان من، اجداد ما که یک میلیون سال پیش گرد آتش حلقه می زدند یا دراز می کشیدند و به ستارگان چشم می دوختند نیز همین را از خود می پرسیدند.

در این کتاب تلاش کرده ام به این سوالِ ظاهراً بی پاسخ جواب بدهم. در این کار چند عامل به من انگیزه دادند. من نیز طعم عشق و فراز و نشیب آن را چشیده ام. به علاوه، حتم دارم که این احساس پرشور شالوده زندگی اجتماعی بشر است، و حتم دارم که هر انسانی شور خلسه وار و یاس تلخ این تجربه را احساس کرده است. از همه مهمتر این که امیدوارم با ارائه درکی روشن تر از این پدیده، به مردم کمک کنم تا برای یافتن و تداوم این احساس پرشکوه راهی بیابند.

به عقیده هلن فیشر، عشق رمانتیک یکی از سه شبکه نخستین مغز است که برا یراهنمایی ما در امر جفت یابی و تولید مثل تکامل یافته اندو شهوت کور باعث می شده پشینیان ما برای ارضای نیاز غریزی خود در پی ارتباط با هر جفتی باشند. عشق رمانتیک به انسان فرصت داد که یک جفت خاص را برگیزند و ار این طریق در زمان و انرژی ارزشمند خود صرفه جویی کند. احساس آرامش و امنیت ناشی از ازدواج نیز به زن و مرد امکان داد کنار هم بمانند و به کمک همدیگر فرزندانشان را بزرگ کنند.

کارگاه درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد - دکتر ایزدی
بخوانید

نیاز به عشق باعث پدید آمدن برخی از بهترین اپراها، نمایشنامه ها، رمان ها، اشعار و نواهای محتلف و نقاشی و آثار معماری و جشنواره ها و اسطوره ها و افسانه های جامعه بشری شده است.

امیدواریم شنیدن کتاب صوتی چرا عاشق می شویم؟ برای شما مفید باشد و اگر چنین بود آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

فصل اول کتاب صوتی چرا عاشق می شویم؟ را اینجا گوش کنید.

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.