آزمون اضطراب دیوید برنز

آزمون اضطراب دیوید برنز یکی از آزمون‌های تشخیصی معتبر در زمینه ارزیابی میزان اضطراب است. این آزمون توسط دکتر دیوید برنز نویسنده کتاب‌های پرفروش از حال بد به حال خوب و عزت نفس در ده گام ساخته شده است. آزمون اضطراب دیوید برنز از جمله آزمون‌ای خودگزارشی یا به عبارتی قلم و کاغذی است که به صورت آنلاین در اختیار شما قرار گرفته است.

همه می‌دانیم اضطراب یکی از آزاردهنده‌ترین هیجاناتی است که مردم دچار آن می‌شوند. گاهی آن را ترس یا عصبی بودن می‌نامند.

واژه «اضطراب» معرف مشکلاتی چند ازجمله:

  • هراس‌ها (ترس از چیزها یا موقعیت‌های خاص مثل ارتفاع، آسانسور، حشرات، پرواز با هواپیما)
  • حمله‌های وحشت‌زدگی (احساس اضطراب شدید که طی آن افراد اغلب احساس می‌کنند در آستانه مرگ یا دیوانگی هستند)
  • اختلال استرس پس از ضربه (یادآوری مکرر ضربه‌های هولناک با درجات بالایی از ناراحتی)
  • اختلال وسواس فکری-عملی (دائماً در فکر چیزی بودن یا آن را انجام دادن)
  • و اختلال اضطراب تعمیم‌یافته (ترکیبی از نگرانی‌ها و نشانه‌های اضطراب که دائماً بروز می‌کنند)

به‌علاوه ما از واژه «اضطراب» برای توصیف دوره‌های کوتاه عصبی بودن یا ترس که در مواجهه با تجربیات دشوار زندگی به آن دچار می‌شویم استفاده می‌کنیم.

ادراک شما از اضطراب این است که درخطر یا به طریقی مورد تهدید یا آسیب هستید. نشانه‌های اضطراب شمارا برای واکنش نشان دادن به خطر یا تهدیدی که انتظار دارید آماده می‌کند. تهدید یا خطر می‌تواند جسمی، ذهنی یا اجتماعی باشد. تهدید جسمی زمانی اتفاق می‌افتد که باور داشته باشید آسیب جسمی خواهید دید (مثلاً نیش مار، حمله قلبی، کتک خوردن). تهدید اجتماعی زمانی اتفاق می‌افتد که باور داشته باشید مورد طرد، تحقیر یا توهین قرار خواهید گرفت و یا خجالت‌زده خواهید شد. تهدید ذهنی زمانی اتفاق می‌افتد که چیزی باعث می‌شود احساس کنید در حال دیوانه شدن یا از دست دادن عقل خود هستید.

درک نگرانی
بخوانید

با تکمیل آزمون اضطراب دیوید برنز می‌توانید وضعیت روانی خود را در این زمینه ارزیابی کنید.

[vc_raw_html]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[/vc_raw_html]
[ultimate_heading main_heading=”نگران اضطراب خود نباشید” alignment=”right” margin_design_tab_text=””]

در صورتی که میزان اضطراب شما بین 10 تا 30 می‌باشد می‌توانید با خواندن مقالات زیر نسبت به کاهش آن اقدام کنید و بعد از دو هفته از انجام راه‌کارهای ارائه شده مجدداً آزمون اضطراب دیوید برنز را تکمیل کنید تا روند پیشرفت خود را پایش کنید.

در صورتی که نمره اضطراب شما بین 31 تا 50 است می‌توانید با مطالعه کتاب‌های زیر نسبت به کاهش آن اقدام کنید و بعد از مطالعه مستمر و انجام تمرین‌ها طی سه هفته برای پایش روند پیشرفت خود آزمون اضطراب را تکمیل کنید.

اگر نمره شما بیش از 51 است پیشنهاد ما این است که از متخصصین سلامت روان به صورت آنلاین یا حضوری وقت بگیرید چراکه اگر حالت اضطرابی پایدار بماند احتمال بروز مشکلات متعدد را نیز بیشتر خواهد کرد.

[/ultimate_heading]
Telegram
Instagram
YouTube