نظریه تکامل چیست؟

نظریه تکامل – تکامل یا انتخاب طبیعی یکی از بهترین نظریه های اثبات شده در تاریخ علم است که با شواهدی از رشته های مختلف علمی از جمله دیرینه شناسی، زمین شناسی، ژنتیک و زیست شناسی توسعه همراه است.

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjIxNTQ1NTg5NjAwNDIwNzU1OSUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRlFNcThEJTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDE1NDU1ODk2MDA0MjA3NTU5JTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]

توضیحات ویدیوی نظریه تکامل چیست؟

تئوری تکامل با انتخاب طبیعی، که ابتدا در کتاب داروین به نام منشاء گونه ها در سال 1859 فرموله شده است، فرایندی است که طی آن تغییرات موجود در بدن به دلیل تغییرات در صفات فیزیکی و رفتاری اتفاق می افتد. تغییراتی که به ارگانیسم اجازه می دهد تا با محیط خود سازگار شود، به آن کمک می کند تا زنده بماند و فرزندان بیشتری داشته باشد.

برون ریچموند، در موزه تاریخ طبیعی ایالات متحده در نیویورک، گفت: این نظریه دارای دو نقطه اصلی است. او گفت: “تمام زندگی در زمین متصل و مرتبط با یکدیگر است” و این تنوع زندگی محصول “تغییرات جمعیت توسط انتخاب طبیعی است، که در آن برخی از صفات توسط محیط زیست انتخاب می شود.

این نظریه گاهی اوقات به عنوان “بقای مناسب ترین” توصیف می شود، اما این می تواند گمراه کننده باشد. در اینجا، “تناسب اندام” به قدرت و توانایی بدنسازی ارگانیسم اشاره ندارد، بلکه توانایی زنده ماندن و تکثیر است.

انتخاب طبیعی می تواند یک گونه را به شیوه های کوچک تغییر دهد، و با ایجاد تغییر رنگ یا اندازه که به ان “microevolution” گفته می شود.

[kkstarratings]

بررسی ذهن قاتل
بخوانید
Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.