خود ارضایی چرایی، چگونگی و کنترل

خود ارضایی رفتاری شایع است حتی در میان افرادی که یک شریک جنسی دارند. در یک مطالعه ملی، 95 درصد مردان و 89 درصد زنان گزارش کردند که خودارضایی شده اند. خود ارضایی اولین تجربه جنسی است که توسط اکثر مردان و زنان صورت می گیرد. در کودکان جوان، خود ارضایی بخشی طبیعی از کاوش گری تحولی محسوب می شود. اکثر مردم در بزرگسالی خود ارضایی را ترک می کنند و برخی دیگر نیز به این رفتار ادامه می دهند.

در حال بارگذاری پخش کننده...

خود ارضایی به معنای انجام هرگونه عمل یا افکار جنسی با خود و بدون دخالت همسر یا فرد دیگر است. این عمل منجر به برون ریزی ( مخصوصاً در مردان) و احساس ارضای جنسی می شود.البته داشتن برون ریزی شرط لازم برای انجام عمل استمناء نیست.

آیا خودارضایی طبیعی است؟

در حالی که زمانی آن را یک انحراف و نشانه ای از یک مشکل روانی در نظر داشتند، امروزه خودارضایی به عنوان یک فعالیت جنسی سالم و طبیعی لذا بخش دانسته شده و قابل قبول و امن است. این یک راه خوب برای لذت بردن از لذت جنسی است و می تواند در طول زندگی انجام شود.

استمناء تنها زمانی مشکل زا است که مانع از ارتباط سالم جنسی با همسر شود یا در به قدر اجبار در انجام در فرد وجود داشته باشد که در اماکن عمومی صورت گیرد. این امر ممکن است موجب ایجاد ناراحتی شود، اگر به صورت اجباری انجام شود یا به زندگی روزانه و فعالیت های روزانه تداخل پیدا کند.

جنسیت در رابطه زناشویی موفق چه نقشی دارد؟
بخوانید
خود ارضایی و مسائل مربوط به روابط زناشویی
مقاربت دردناک

مطالب مرتبط

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.