رفتار درمانی دیالکتیکی چیست؟

هدف  ویدئوی رفتار درمانی دیالکتیکی چیست؟ توضیح سریع و ساده‌ی عبارت رفتار درمانی دیالکتیکی، جمعیت هدف آن، و روند ظاهری درمان آن می‌باشد. هدف اصلی رفتار درمانی دیالکتیکی ایجاد زندگی است که ارزش زیستن را داشته باشد.

در حال بارگذاری پخش کننده...
توضیحات ویدیوی رفتار درمانی دیالکتیکی چیست؟

 منظور از این عبارت، داشتن چیزهایی معنادار و مهمی است که در زندگی برای شما ارزشمند هستند. این چیز می‌تواند برای یک نفر موسیقی، برای فردی دیگر دروس دانشگاه، و برای نفر سوم داشتن اتاقی ساکت و پر از کتاب باشد.

رفتاردرمانی دیالکتیکی برنامه‌ای برای پیش‌گیری از خودکشی، یا راهی برای متوقف کردن افراد از انجام رفتار آزارنده برای دیگران نیست. هدف رفتاردرمانی دیالکتیکی کمک به شما است. به‌عبارت‌دیگر، اگر خودکشی گرا هستید، می‌توانید امیدوار باشید. رفتاردرمانی دیالکتیکی یکی از راه‌هایی که به شما در غلبه بر این احساسات کمک خواهد کرد. بیایید با توضیح حروف DBT شروع کنیم. کلمات مخفف همیشه کمی گمراه‌کننده هستند.

حرف  D اول واژه‌ی دیالکتیکی است. دیالکتیک یک واژه‌ی فلسفی خوش‌رنگ و لعاب است و به شرایطی اشاره می‌کند که دو چیزِ کاملاً متضاد می‌توانند به‌صورت هم‌زمان درست باشند. برای مثال، در رفتار درمانی دیالکتیکی شما معتقدید همه‌ی افراد نهایت تلاش خود را می‌کنند. و درعین‌حال باید تلاش بیشتری بکنند.

ما اغلب دیالکتیک‌ها را به‌عنوان یک مقیاس بزرگ در نظر می‌گیریم که به سمت عقب و جلو شناور است (مانند آویز ساعت) مهم‌ترین دیالکتیک در رفتاردرمانی دیالکتیکی این است که ما همیشه سعی می‌کنیم پذیرش را به توازن برسانیم. شما به بهترین شکل سعی و تلاش می‌کنید.

راه‏ های افزایش انگیزه
بخوانید

در حال حاضر، زندگی همین است. با استفاده از تغییر، باید چیزها و راه‌های متفاوتی را امتحان کنید تا زندگی دلخواه خود را به دست آورید. باید برای کار سخت‌تر و شدیدتر انگیزه داشته باشید. بنابراین، یک درمانگر مکتب رفتار درمانی دیالکتیکی دائماً در حال رقص است و سعی می‌کند واقعاً شما را بپذیرد و درک کند، و درعین‌حال هنگامی‌که می‌تواند، برای اعمال تغییر به شما فشار می‌آورد. این فرایند می‌تواند پیچیده باشد.

local_library

ترجمه و گردآوری: گروه آموزشی فکر بنیان

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.