آزمایش استنلی میلگرام

آزمایش استنلی میلگرام – آزمایشی برای سنجش میزان اطاعت اشخاص از اتوریته در انجام کارهایی مغایر با وجدان شخصی افراد بود که به ابتکار روانشناس، استنلی میلگرام صورت گرفت. نتایج این آزمایش برای اولین بار در سال ۱۹۶۳ در یک مجله روان شناسی چاپ شد، و بعداً با جزئیات بیشتر در کتابی با عنوان اطاعت از اتوریته: مشاهده ای تجربی در سال ۱۹۷۷ به چاپ رسید.

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjIxNTQ0NjI1NzQ0ODA1NzI0MCUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRjJIOUJsJTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDE1NDQ2MjU3NDQ4MDU3MjQwJTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]

آزمایش میلگرام در مطابقت با چهره های اقتدار مجموعه ای از آزمایش های روانشناسی اجتماعی توسط استنلی میلگرام، روانشناس دانشگاه ییل بود. آنها تمایل شرکت کنندگان مطالعه، مردانی از طیف متنوعی از مشاغل با سطوح مختلف تحصیلات را اندازه گرفتند تا از شخصیتی که به آنها دستور داده بود تا اقدامات متناقض با وجدان شخصی خود را انجام دهند، اطاعت کنند. شرکت کنندگان به این باور بودند که آنها به یک آزمایش غیر مرتبط کمک می کردند، که در آن آنها مجبور بودند یک شوک الکتریکی را به “یادگیرنده” اداره کنند. این شوک های الکتریکی جعلی به تدریج به سطوحی می رسند که اگر واقعی بوده اند، کشنده باشند. 

میلگرام توجیهات مربوط به اعمال نسل کشی توسط کسانی که متهمین در دادگاه جنایی جنگی نورنبرگ در جنگ جهانی دوم مورد بررسی قرار گرفت، مورد بررسی قرار گرفت. دفاع آنها اغلب بر اساس “اطاعت” بود – که آنها فقط به دنبال دستورات خود از سران خود بودند.
میلیگرام می خواست تحقیق کند که آیا آلمانی ها به شخصیت های اقتدار به طور خاص تحت الحمایه قرار می گیرند، زیرا این یک توضیح معمول برای کشتار نازی ها در جنگ جهانی دوم بود. میلیگرام شرکت کنندگان را برای آزمایش خود به وسیله تبلیغات روزنامه برای شرکت کنندگان مرد برای شرکت در مطالعه ی یادگیری در دانشگاه ییل انتخاب کرد.
اوتیسم چگونه من را آزاد کرد که خودم باشم
بخوانید
Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.