معنی عشق چیست؟

چه شور افسار گسیخته ای: عاشق بودن

توضیحات

معنی عشق چیست؟“دوست دارم امروز در مورد دو گرایش بزرگ اجتماعی قرن پیش رویمان و شاید حتی بزرگ ترین گرایش های ۱۰٫۰۰۰ سال آینده، صحبت کنم. اما می خواهم با کاری که روی عشق رمانتیک انجام دادم آغاز کنم. چون جدیدترین کار تحقیقی من است. کاری که من و همکارانم انجام دادیم، این بود که ۳۲ نفر را که دیوانه وار عاشق هم بودند را از داخل یک دستگاه مغز آم آر آی رد کردیم.

۱۷ نفر از آنها دیوانه وار عاشق شده بودند و عشق آنها مورد قبول واقع شده بود؛ ۱۵ نفر آنها دیوانه وار عاشق بودند و به تازگی معشوق های آنها ترکشان کرده بودند. بنابراین می خواهم اول از آن برای شما بگویم و بعد بروم سراغ اینکه فکر می کنم عشق به چه سمتی دارد می رود. شکسپیر می گوید: “عشق ورزیدن چیست؟” فکر می کنم نیاکان ما- فکر می کنم انسان ها از میلیون ها سال پیش، از زمانی که دور آتش می نشستند یا دراز می کشیدند و ستاره ها را تماشا می کردند، به این سؤال فکر می کردند. اول کار خود را با فکر در مورد اینکه عشق رومانتیک واقعاً چیست، شروع کردم.

با نگاه به تحقیقات انجام شده در ۴۵ سال گذشته، البته فقط تحقیقات روانشناسی، متوجه شدم که زمانی که عاشق می شوید، یک دسته خیلی مشخصی از اتفاقات رخ می دهد. اولین چیزی که اتفاق می افتد، یا یک شخص کم کم به چیزی دست می یابد که من به آن می گویم، “معنی مخصوص”. همانطور که یک راننده کامیون یک بار به من می گفت،” دنیا مرکز جدیدی داشت، و اون مرکز “مری ان” بود”. جرج برنارد شاو کمی متفاوت تر این را عنوان کرد. او گفت: “عشق عبارت است از غلو کردن تفاوت های بین یک زن و زن دیگر”. و واقعاً هم این کاری است که ما می کنیم.

کتاب صوتی چرا عاشق می شویم؟ مقدمه
بخوانید

بعد فقط روی این یک انسان متمرکز می شویم. می توانید فهرستی از چیزهایی که در مورد او دوست ندارید بنویسید، اما بعد آن را کنار می گذارید و روی کاری که انجام می دهید تمرکز می کنید. همانطور که چاسر می گوید: “عشق کور است”. برای فهم اینکه عشق رمانتیک چیست، تصمیم گرفتم از اشعار سرتاسر جهان بخوانم. فقط می خواهم برایتان یک شعر کوتاه از چین در قرن هشتم بخوانم. چون تقریباً یک مثال بی نقش از مردی است که تمام و کمال روی یک زن بخصوص متمرکز شده بود.

کمی شبیه زمانی است که دیوانه وار عاشق کسی هستید و وارد یک پارکینگ می شوید. ماشین او با تمام ماشین های دیگر داخل پارکینگ متفاوت است. لیوان نوشیدنی او در مهمانی شام با همه لیوان های مشروب دیگر در مهمانی فرق دارد. دراین مورد خاش، یک مرد شیفته یک زیرانداز از نی بامبو شده و داستان ازاین قرار است، نویسنده مردی به نام Yuan Chen است؛ “طاقت کنار گذاشتن زیر انداز نی را ندارم، شبی که تو را به خانه آوردم، تو را تماشا کردم که چگونه بهنش کردی.

” او شیفته یک تشک خواب شده، احتمالاً به خاطر سطح بالای فعالیت “دوپامین” در مغزش، درست مثل من و شما. اما به هر حال، نه تنها آن فرد یک معنی مخصوص به خد می گیرد، بلکه شما توجهتان را به سمت آنها متمرکز می کنید. شما آنها را بزرگ می کنید، ولی انرژی زیادی دارید. همانطور که  یک اهل جزایر پلینزی گفت، ” دلم می خواست بپرم تو آسمون”. تمام شب بیدار می مانید، تا طلوع خورشید راه می روید، وقتی همه چیز بر وفق مراد است، شادی زیادی حس می کنید. وقتی اوضاع مناسب نیست، حال آدم به ناامیدی تبدیل می شود. وابستگی واقعی و زیادی نسبت به آن ادم وجود دارد. همانطور که یک تاجر در نیویورک به من گفت “هرچه که او دوست داشت من هم دوست داشتم”. ساده است.

اختلال شخصیت خودشیفته
بخوانید
عشق رمانتیک بسیار ساده است.

 

اما از خصوصیات اصلی عشق رمانتیک میل شدید است. یک میل شدید به بودن یا شخصی خاص، نه فقط از نظر جنسی، بلکه احساسی. ترجیح میدهید و خیلی عالی می شود که با انها رابطه جنسی داشته باشید اما می خواهید آنها با تلفن به شما زنگ بزنند، شما را بیرون دعوت کنند و غیره، که به شما بگویند که عاشق شما هستند. خصوصیت اصلی دیگر انگیزه است. موتور درون مغز شما شروع به کارمی کند، و شما این فرد را می خواهید.

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.