علت نوروشیمیایی افسردگی

علت نوروشیمیایی افسردگی در این ویدئو توضیح داده شده است.

افسردگی یک بیماری معمول و جدی پزشکی است که احساس منفی بر شما، نحوه فکر کردن و نحوه رفتار شما تاثیر می گذارد.

خوشبختانه، این نیز قابل درمان است. افسردگی احساس غم و اندوه و یا از دست دادن علاقه به فعالیت هایی است که قبلا از آن لذت می بردید.

محققان برای یافتن علت نوروشیمیایی افسردگی اختلافات مغز افرادی را که افسردگی بالینی دارند نسبت به افرادی که در معرض این بیماری نیستند، ذکر بررسی نموده اند.

به عنوان مثال، هیپوکامپ، قسمت کوچکی از مغز که برای ذخیره خاطرات حیاتی است، در برخی از افرادی که سابقه افسردگی دارند کمتر از افرادی است که هرگز افسرده نبوده اند، کوچکتر است.

هیپوکامپ کوچکتر دارای گیرنده های سروتونین کمتر است. سروتونین یکی از چندین مواد شیمیایی مغز شناخته شده به عنوان انتقال دهنده های عصبی است که اجازه می دهد ارتباط در سراسر مسیرهای مرتبط با احساسات بر قرار شود.

دانشمندان نمی دانند چرا هیپوکامپ در برخی از افراد مبتلا به افسردگی کوچکتر است.

برخی از محققان دریافتند که هورمون استرس کورتیزول در افراد افسرده بیش از حد تولید می شود. این محققان بر این باورند که کورتیزول اثر سمی بر رشد هیپوکامپ دارد.

بعضی از کارشناسان معتقدند که افرادی که افسرده هستند به سادگی با هیپوکامپ کوچکتر به دنیا می آیند و بنابراین از افسردگی رنج می برند.

بسیاری از مناطق مغز دیگر وجود دارد و مسیرهای بین مناطق خاصی در نظر گرفته شده است که درگیر افسردگی هستند و احتمالا هیچ ساختار یا مسیر مغزی خاص به طور کامل برای افسردگی بالینی نیست.

آیا افسردگی بر روی شناخت افراد تاثیرگذار است؟
بخوانید

استفاده از مطالب فکر بنیان صرفاً با ذکر منبع (Fekrbonyan.com) بلامانع است.

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.