در ویدئوی مشکلات بانوان در یائسگی، دکتر محبوبه فتح آبادی درباره ی مشکلات، علایم، سن بروز علایم و … صحبت می کنند.

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjI1OTc2NjI0NDE4OSUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRjBvUkw5JTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDU5NzY2MjQ0MTg5JTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]
توضیحات ویدئوی مشکلات یائسگی

یکی از مهم ترین عوارضی که در دوران یائسگی کلافه کننده است، به هم خوردن وضعیت خواب و بیداری درخانمها ست اما این تنها بخشی از عوارض یائسگی است ؛ برای برخی زنان, یائسگی می تواند یک مرحله خوشایند در زندگیشان باشد. یائسگی به طور متوسط, به این معنی است که دوره های عادت ماهانه شما به طور کامل متوقف شده اند.

یائسگی زمانی است که یک زن از پریود شدن دست بر می دارد و دیگر قادر نیست به طور طبیعی باردار شود.

دوره ها معمولاً طی چند ماه یا سالها قبل از اینکه به طور کلی متوقف شوند ، کمتر دیده می شوند. بعضی اوقات آنها می توانند ناگهان متوقف شوند.

یائسگی یک قسمت طبیعی از پیری است که معمولاً بین 45 تا 55 سالگی رخ می دهد ، زیرا سطح استروژن یک زن کاهش می یابد. در انگلیس ، میانگین سنی یک زن برای رسیدن به یائسگی 51 سال است.

اما حدود 1 زن از 100 زن یائسگی را قبل از 40 سالگی تجربه می کنند. این به عنوان یائسگی زودرس یا نارسایی زودرس تخمدان شناخته می شود.

بیشتر زنان علائم یائسگی را تجربه می کنند. برخی از این موارد می توانند کاملاً شدید باشند و تأثیر بسزایی در فعالیتهای روزمره شما داشته باشند.

علائم شایع یائسگی

علائم شایع یائسگی عبارتند از:

گرگرفتگی

عرق شب

خشکی واژن و ناراحتی در هنگام رابطه جنسی

ویژگی های یک درونگرا
بخوانید

خوابیدن دشوار است

کم خلق و خو یا اضطراب

کاهش میل جنسی

مشکلات حافظه و مراقبت

علائم یائسگی ممکن است ماهها یا حتی سالها قبل از پایان دوره شما شروع شود و حدود 4 سال بعد از آخرین دوره شما ادامه یابد ، اگرچه برخی از خانمها آنها را خیلی طولانی تر تجربه می کنند.

چه زمانی برای دیده شدن توسط یک پزشک عمومی مناسب است ؟

اگر علائم یائسگی دارید و یا اگر قبل از سن 45 سالگی علائم یائسگی را تجربه کرده اید ، ارزش صحبت با پزشک معالج را دارید.

آنها معمولاً می توانند براساس علائم شما یائسگی را تأیید کنند ، اما آزمایش خون برای اندازه گیری سطح هورمون شما ممکن است در صورت زیر 45 سال انجام شود.

درمان علائم یائسگی

پزشک معالج شما در صورت بروز علائم شدید یائسگی که در زندگی روزانه شما تداخل دارد ، می تواند روشهای درمانی ارائه دهد و تغییر شیوه زندگی را پیشنهاد دهد.

این شامل:

جایگزینی هورمون درمانی (HRT) – قرص ، لکه های پوستی ، ژل ها و ایمپلنت هایی که علائم یائسگی را با جایگزینی استروژن تسکین می دهند

کرمهای استروژن واژن ، روان کننده ها یا مرطوب کننده ها برای خشکی واژن

درمان شناختی رفتاری (CBT) – نوعی گفتگوی درمانی است که می تواند به کم خلق و خو و اضطراب کمک کند

خوردن یک رژیم غذایی سالم ، متعادل و ورزش منظم – حفظ وزن سالم و سالم و سالم ماندن می تواند برخی از علائم یائسگی را بهبود بخشد

اگر علائم شما بعد از امتحان بهبود نیفتد یا اگر نتوانید HRT بگیرید ، ممکن است پزشک معالج شما را به متخصص یائسگی ارجاع دهد.

گفتگوی مفیدی برای تمام نسل ها با دکتر هلاکویی، چرا بعضی ها تنها هستند؟
بخوانید
چه عواملی باعث یائسگی می شوند؟

یائسگی در اثر تغییر تعادل هورمونهای جنسی بدن ایجاد می شود ، که با افزایش سن اتفاق می افتد.

این اتفاق می افتد که تخمدان های شما تولید هورمون استروژن را متوقف می کنند و دیگر هیچ ماه تخمک نمی گذارند.

یائسگی زودرس یا زودرس در هر سنی ممکن است رخ دهد ، و در بسیاری از موارد دلیل مشخصی وجود ندارد. بعضی اوقات در نتیجه درمانی مانند جراحی برای برداشتن تخمدان ها (اوئوفورکتومی) ، برخی از درمان های سرطان پستان ، شیمی درمانی یا رادیوتراپی ایجاد می شود ، یا می تواند با یک بیماری زمینه ای مانند سندرم داون یا بیماری آدیسون ایجاد شود.

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjdtZWRpYWFkLWxQSmclMjclM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjdtZWRpYWFkLWxQSmclMjclM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjdtZWRpYWFkLWxQSmclMjclM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html][vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjdtZWRpYWFkLUxuSGElMjclM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.