چطور چالش رفتاری را به یک راهبرد رفتاری تبدیل کنیم؟

رفتار مالی در حقیقت، ترکیبی از روانشناسی و اقتصاد است، که تلاش می کند تا اشتباهات مالی مردم را متوجه شود. برای فهمیدن اشتباهات مالی مردم و تبدیل چالش های رفتاری به راه حل رفتاری در این ویذئو توضیحاتی داده شده است.

من می خواهم امروز درباره ی پس انداز بیشتر صحبت کنم ، اما نه از امروز، از فردا. من می خواهم درباره ی “پس انداز بیشتر از فردا” صحبت کنم. این یک برنامه است که “ریچارد تالر” از دانشگاه شیکاگو و من حدود 15 سال پیش ارائه دادم. این برنامه، در یک کلام ، نمونه ای از رفتار مالی ، بر هورمون های استروئید است. اما جدا چگونه می توانیم از رفتار مالی استفاده کنیم. این سوال برای شما پیش می آید که، رفتار مالی چیست ؟ اول اجازه دهید کمی درباره ی مدیریت مالی خودمان فکر کنیم. اول از همه از وام خرید خانه شروع می کنیم. این یک موضوع تقریبا جدید است. حداقل در آمریکا. خیلی از مردم بزرگ ترین خانه ای را که می توانند، می خرند، و در حقیقت کمی بزرگ تر از حد توانشان. و سپس نمی توانند قسط های آن را پرداخت کنند. و سپس آن ها بانک ها را به خاطر آدم های بدی که به آن ها وام خرید خانه داده اند سرزنش می کنند.

همچنین اجازه دهید درباره ی نحوه ی مدیریت ریسک ها صحبت کنیم. به طور مثال، سرمایه گذاری در شرکت های سهام. تا 2 سال پیش، 3 سال پیش، حدودا 4 سال پیش ، شرکت ها هنوز عملکرد خوبی داشتند. ما هم البته اهل ریسک کردن بودیم. اما ناگهان شرکت ها مصادره شدند ، و ما گفتیم، “وای ،” “چقدر ضرر، ” “احساس آن ها مطمئنا خیلی با افکار ما نسبت به دوره ی پیشرفت شرکت ها متفاوت است.”بنابراین شاید ریسک کردن ما چندان هم کار درستی نبوده باشد.

یک راه بهتر برای صحبت در مورد عشق
بخوانید

چند نفر از شما موبایل آی فون دارید ؟ چند نفر ؟ خیلی خب. من حاضرم شرط ببندم که اکثر شما ، آی فون خود را بیمه کرده اید شما با داشتن یک گارانتی تعمیم داده شده یک بیمه هم به طور ضمیمه می خرید. اگر شما آی فون خود را گم کنید چطور ؟ اگر این اتفاق ببفتد چطور ؟ چند نفر از شما فرزند دارید ؟ کسی هست ؟ اگر به اندازه ی کافی پس انداز برای آینده دارید ، دستتان را همچنان بالا نگه دارید. می بینم که خیلی از دست ها پایین آمدند. من می خواهم پیش بینی کنم ، اگر این آزمایش یک نمونه ی جامع باشد ، اکثر شما بیشتر از این که خودتان را بیمه کنید ، موبایل آی فونتان را بیمه می کنید ، حتی وقتی فرزند دارید. وقتی نوبت بیمه می شود ما انتخاب درستی نمی کنیم.

یک خانواده ی آمریکایی متوسط ، سالیانه 1،000 دلار در سال در لاتاری ها (بخت آزمایی ها) خرج می کند. می دانم که دیوانگی به نظر می رسد. چند نفر از شما سالیانه 1،000 دلار در لاتاری ها خرج می کند ؟ هیچ کس. پس نتیجه می گیریم که هیچ کس در این سالن بیشتر از 1،000 دلار خرج نمی کند تا میانگین ما را به 1،000 دلار برساند. افراد کم درآمد ، خیلی بیشتر از 1،000 دلار برای لاتاری ها خرج می کنند. اما چه نتیجه ای می گیریم ؟ ما مدیریت مالی زندگی را به خوبی انجام نمی دهیم.

رفتار مالی در حقیقت ، ترکیبی از روانشناسی و اقتصاد است ، که تلاش می کند تا اشتباهات مالی مردم را متوجه شود. و من می توانم در 12 دقیقه و 53 ثانیه ی باقیمانده ای که دارم ، همین جا بایستم و همه ی راه های مدیریت مالی که انجام می دهیم را، مسخره کنم، و در پایان شما می خواهید بپرسید، “چگونه می توانیم به مردم کمک کنیم ؟” اما این دقیقا چیزی است که واقعا می خواهم امروز روی آن تمرکز کنم.‏ چگونه اشتباهات مالی مردم را متوجه شویم ، و سپس آن چالش های رفتاری را به راه حل های رفتاری تبدیل کنیم ؟ و چیزی که می خواهم امروز درباره ی آن صحبت کنم ، ‏”پس انداز بیشتر از فردا” است.

خودآگاهی چیست؟
بخوانید

من می خواهم مسئله ی پس انداز را عنوان کنم. من می خواهم مسئله ی پس انداز را عنوان کنم. الآن روی صفحه ی مانیتور، ما به طور نمادین ۱۰۰‏ آمریکایی را نشان داده ایم. و می خواهیم نحوه ی پس انداز آن ها را بررسی کنیم. اولین نکته ی قابل توجه این است که ، نیمی از آن ها ، حتی به برنامه ای k plan 401 (نوعی حساب پس انداز بازنشستگی در ایالات متحده ) دسترسی ندارند. آن ها نمی توانند به راحتی پس انداز کنند. آن ها نمی توانند پولشان را از چک حقوقی شان ، به یک برنامه ی k plan 401 ببرند ، قبل از آن که بتوانند آن را ببینند ، و قبل از این که بتوانند آن را لمس کنند. اما نیمه ی باقیمانده ی مردم چطور ؟ بعضی از آن ها مایل نیستند پس انداز کنند. آن ها فقط خیلی تنبل هستند. آن ها هیچ وقت حوصله نمی کنند که وارد یک سایت پیچیده شوند ، و با ‏۱۷‏ بار کلیک عضو برنامه ی 401 k plan‏ بشوند. و بنابراین آن ها مجبور هستند از بین ۵۲‏ انتخابی که برای سرمایه گذاری دارند یکی را انتخاب کنند. و آن ها هیچ وقت درباره ی یک شرکت سرمایه گذاری مالی نمی شنوند. و آن ها خودشان را به بی خیالی می زنند و به این طرح نمی پیوندند. چه تعداد از مردم بالاخره در برنامه ی 401 k plan ‏پس انداز می کنند؟ یک سوم آمریکایی ها. دو سوم آن ها پس انداز نمی کنند.

آیا آن ها به مقدار کافی پس انداز می کنند ؟ آن هایی که می گویند پس انداز خیلی کمی دارند را کنار بگذارید. از هر ده نفر یک نفر به اندازه ی کافی پس انداز می کند. نه نفر از آن ها ، دیگر نمی توانند از طریق برنامه ی k plan 401 پس انداز کنند ، تصمیم می گیرند که پس انداز نکنند یا حتی تصمیم نمی گیرند یا خیلی کم پس انداز می کنند. ما فکر می کنیم که با افرادی که خیلی پس انداز می کنند ، مشکل داریم. اجازه بدهید به آن نگاه کنیم. تنها یک نفر باقی مانده است. خب، در حقیقت ما باید او را نصف کنیم، به خاطر این که این مقدار کمتر از یک درصد است. تقریبا نیم درصد از آمریکایی ها احساس می کنند که خیلی پس انداز می کنند.

پتانسیل عمل در نورون
بخوانید

استفاده از مطالب فکر بنیان صرفاً با ذکر منبع (Fekrbonyan.com) بلامانع است.

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.