آموزش مسائل جنسی به کودکان

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjIxNTQ2MDEzNjY0OTExNzgzNiUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRmU5UTVVJTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDE1NDYwMTM2NjQ5MTE3ODM2JTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]

آیا شما هم در مورد چگونگی آموزش دادن مسائل جنسی به کودکان سئوال دارید؟ در این ویدیو آموزش صحیح مسائل جنسی متناسب با سن کودکان توضیح داده شده است.

همه کودکان و نوجوانان نیاز به دریافت آموزش دقیق در مورد جنسیت دارند تا بتوانند در نهایت نحوه رفتار جنسی سالم را درک کنند. بیماری های ناسالم یا خطرناک جنسی ممکن است منجر به مشکلات بهداشتی و اجتماعی مانند بارداری ناخواسته و عفونت های جنسی (STI) از جمله گونوره، کلامیدیا، سیفلیس، هپاتیت، هرپس، ویروس پاپیلوم انسان (HPV) شود.

سه شرط برای آموزش مسائل جنسی به کودکان وجود دارد. اولین شرط قابل فهم بودن مطلب برای کودک، دوم اینکه متناسب با سن کودک باشد و سومین شرط این است که مطالب را از ابعاد مختلف جسمی، روانی و اجتماعی برای کودک توضیح دهید. برای کسب اطلاعات دقیق تر از آموزش مسائل جنسی این ویدئو را تماشا کنید.

ویدیو حاضر در مورد آموزش مسائل جنسی به کودکان:

ورود  تکنولوژی های ارتباطی و اطلاعاتی به زندگی های نوین در سال های اخیر، موجی از آگاهی ها و اطلاعات درست و نادرست جنسی و زناشویی را در اختیار افراد مختلف قرار داده است. از سوی دیگر پیچیدگی ها و گسترش روابط انسانی در دنیای معاصر، خود راه دیگری شده است تا چرخش اطلاعات میان افراد به سادگی و به سرعت، رو به افزایش رود.

  درواقع هرگونه اطلاعاتی که از طریق ابزارهای مدرن ارتباطاتی همچون اینترنت و ماهواره به شخص داده می شود، به سرعت از طریق افراد به یکدیگر هم منتقل گردد.

در این میان آسیب پذیرترین گروه هدف به عنوان مخاطبان این وسایل مدرن ارتباطاتی، کودکان و نوجوانان هستند که کمترین آگاهی و پیش زمینه ذهنی قبلی را در مورد مسائل جنسی داشته و خود به خود نیز دارای کنجکاوی های جنسی هستند.

مشکلات یائسگی در بانوان
بخوانید

 تابو بودن صحبت در مورد مسائل جنسی، ناآگاهی والدین از چگونگی صحبت در این باره، ناتوانی آنها از پاسخ به بر خی سؤالات کنجکاوانه کودکان، عدم وجود منابع آموزش غیررسمی (کتاب، سی دی، مجله و برنامه های تلویزیونی) برای والدین و کودکان همگی منجر به برهوت آگاهی در کودکان و نوجوان در زمینه مسائل جنسی شده است.

 نکته بسیار مهم در این میان آن است که والدین و معلمان باید گام به گام با بچه ها بزرگ شوند. اطلاعاتی که در خصوص مسائل جنسی در اختیار کودک 3 ساله قرار داده می شود، بسیار متفاوت با دختر 13 ساله است.

از طرفی عدم آگاهی دادن و طفره رفتن از پاسخ به مسائل بلوغ و سؤالات جنسی، باعث می شود به کنجکاوی های نوجوان تازه بالغ شده دامن زده شود، بنابراین خانواده مهم ترین موقعیتی است که بایستی اطلاعات لازم و کافی را به نوجوانش بدهد و آرام آرام به راهنمایی وی بپردازد.

جوان زمانی که می خواهد مسائلی در این خصوص را با والدینش در میان بگذارد، بایستی احساس امنیت کند. از طرفی خانواده باید با او صحبت کرده و به او بگویند اگر احساساتی وجود دارد، برای من هم در زمان نوجوانی وجود داشته و نباید ذهن خودت را زیاد درگیر این مسئله کنی.

 ازطرفی اطلاعاتی که در اختیار نوجوان خود قرار می دهد، نباید به گونه ای باشد که باعث کنجکاوی های شدید او شود تا جایی که تحریک شده و به سمت تجربه کردن و فهمیدن مسائل بیان شده روی بیاورد.

استفاده از مطالب فکر بنیان صرفاً با ذکر منبع (Fekrbonyan.com) بلامانع است.

کنجکاوی جنسی کودکان - بخش پایانی
بخوانید
Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.