راه‏ های افزایش انگیزه

در این ویدئو به توصیه های دکتر مایکل منتل، رئیس بخش روانشناسی بیمارستان سن دیگو در مورد  راه‏ های افزایش انگیزه اشاره می شود.

انگیزه دلیل اعمال، خواسته ها و نیازهای مردم است. انگیزه نیز جهت گیری فردی است، یا چیزی که باعث می شود یک فرد بخواهد یک رفتار را تکرار کند. انگیزه شامل نیروهای بیولوژیکی، احساسی، اجتماعی و شناختی است که رفتار را فعال می کنند. اصطلاح انگیزه اشاره به عواملی دارد که به طور فعال، مستقیم و پایدار در رفتار هدفمند وجود دارد. برای داشتن انگیزه باید از فکرهای از قبیل این که سرم شلوغ است و نمیتوانم بهفکرم برسم جلوگیری کنید.

انگیزه چیزی است که شما را مجبور می کند که اقدام کنید، یعنی اینکه یک لیوان آب برای کاهش تشنگی یا خواندن کتاب برای کسب دانش داشته باشید. سه عامل اصلی برای انگیزه وجود دارد: فعال شدن، پایداری و شدت.فعال سازی شامل تصمیم گیری برای ایجاد یک رفتار، مانند ثبت نام در یک کلاس روانشناسی است.

پایداری تلاش مداوم برای دستیابی به یک هدف است، گرچه موانع ممکن است وجود داشته باشد. یک نمونه از استقامت، دوره های روانشناسی بیشتری را برای کسب مدرک دریافت می کند، گرچه به سرمایه گذاری چشمگیر زمان، انرژی و منابع نیاز دارد.

چه عواملی در راه‏ های افزایش انگیزه اثر دارند؟

شدت به عنوان عامل سوم به میزان تمرکز و قدرت در راه رسیدن به یک هدف است.
دکتر مایکل منتل برای افزایش و تقویت انگیزه به هفت راه اشاره می کند،عدم بهانه تراشی در هدف گذاری و رسیدن به هدف، برداشتن قدم های کوچک، داشتن عزت نفس، جستجوی افرادی که هدفشان شبیه شما باشد، مشورت با افراد با تجربه، مراقب پیام های درونی خود بودن و بستن قرارداد در مورد رسیدن به هدف ا و تعهد به ان. توضیحات مختصری در مورد هر کدام از این هفت مورد در ویدئو ذکر شده است.برای شنیدن آن نه ویدئو را مشاهده کنید.

قانون اثر ثرندایک
بخوانید

استفاده از مطالب فکر بنیان صرفاً با ذکر منبع (Fekrbonyan.com) بلامانع است.

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.