اختلال مالش دوستی (Frotteurism Disorder)

اختلال مالش دوستی به صورت میل شدید به لمس یا مالیدن افراد ناراضی بروز می‌کند و همزمان که موجب برانگیخته شدن رفتار نابهنجار جنسی می‌شود، به دیگران هم آسیب می‌رساند. این عمل حداقل باید 6 ماه ادامه داشته باشد تا تشخیص این اختلال بر روی فرد گذاشته شود. در این اختلال حداقل سن لازم برای تشخیص آن وجود ندارد. اغلب این اختلال با ناراحتی ذهنی همراه است.

اختلال تماشاگری جنسی (Voyeurism Disorder)
بخوانید

علت اصلی اختلال مالش دوستی ناشناخته است. عوامل خطر ممکن است شامل مشکالت مربوط به مسائل  جنسی یا مسائل مربوط به فزون خواهی جنسی. این افراد ممکن است که اختلات نابهنجاری جنسی دیگری را هم داشته باشند مانند عورت نمایی و تماشاگری جنسی. سابقه سوء استفاده جنسی ممکن است نقش مهمی در پیشرفت این اختلال داشته باشد، به ویژه هنگامی که علائم اختلال در سنین پایین ظاهر می شود.

در 30 درصد از مردان بزرگسال در کل جمعیت اختلال مالش دوستی شیوع دارد. 10 تا 14 درصد هم در محیط ها ی سرپایی این اختلال دیده شده است.

مردان بزرگسال در اواخر نوجوانی یا اوایل بزرگسالی از این تمایل خود برای اولین بار آگاه می‌شوند. حداقل سن لازم برای گرفتن تشخیص این اختلال وجود ندارد. تشخیص این اختلال از رفتار اختلال سلوک بدون انگیزش جنسی در افراد سنین پایین تر دشوار است. تداوم این اختلال به ناراحتی ذهنی، بیماری روان پزشکی، فزون خواهی جنسی و تکانشگری جنسی  مرتبط می‌باشد، و به طور کلی روند این اختلال با افزایش سن تغییر می کند.

اختلال آزار خواهی جنسی (Sexual mazochism Disorder)
بخوانید
  • کنترل خارجی
  • کاهش سایق های جنسی
  • درمان اختلالات همزمان
  • درمان شناختی-رفتاری
  • روان درمانی پویشی

به زودی

به زودی

به زودی

م.ع مردی 45 ساله که به علت مالش یک زن در راه آهن زیرزمینی برای بار دوم توسط مامور آزادی مشروط برای مشاوره به روان پزشک معرفی شد. او طی 15 سال زندگی از رابطه جنسی با همسرش راضی بود ولی 10 سال پیش مالیدن خود به زنان رادر راه آهن زیرزمینی آغاز کرد. زن مورد نظرش را با وارد شدن به ایستگاه مترو انتخاب و پشت سرش حرکت می کرد و منتظر می ماند تا قطار به ایستگاه برسد. او آلت تناسلی اش را در یک پوشش پلاستیکی قرار می دداد تا بعد از مالیدن خود به زن مورد نظر با وقوع انزال لباسش کثیف نشود. هنگام مالیدن خود به زن مورد نظر خود را با آن زن تجسمم می کرد که بدون توسل به زور در حال آمیزش است. در صورتی که انزال اتفاق نمی افتاد سوار قطار دیگری می شدد و زن دیگری را انتخاب می کرد و بعد به سرکارش می رفت.

او می گفت بعد از این کار احساس گناه می کند اما به زودی فراموش می کرد. تقریبا هفته ای دوبار این کار را انجام می داد و شاد با هزار زن این کار  را کرده بود. در مصاحبه او از رفتارش به شدت احساس گناه می کد و از اینکه همسر یا کارفرمایش متوجه این کار شوند می ترسید و گریه می کرد. او در مورد احساس کسانی که این عمل را با آن ها انجام می داد هیچ وقت فکر نمی کرد. در سوابق شخصی او هیچ شواهدی حاکی از مشکلات روانی وجود نداشت بجز اینکه در روابطش با زنان تا اندازه ای بی دست و پا و کم جرات بود.

گردآوری شده توسط گروه آموزشی فکربنیان

استفاده از مطالب فکربنیان صرفاً با ذکر منبع (WWW.FEKRBONYAN.COM) بلامانع است.

[kkstarratings]

Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.