مهارت های زندگی چیست؟

مهارت های زندگی چیست؟
[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjIxNTQ1Mjk5MDI4OTMyNjA4JTIyJTNFJTNDc2NyaXB0JTIwdHlwZSUzRCUyMnRleHQlMkZKYXZhU2NyaXB0JTIyJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuYXBhcmF0LmNvbSUyRmVtYmVkJTJGQ1lyVFolM0ZkYXRhJTVCcm5kZGl2JTVEJTNEMTU0NTI5OTAyODkzMjYwOCUyNmRhdGElNUJyZXNwb25zaXZlJTVEJTNEeWVzJTIyJTNFJTNDJTJGc2NyaXB0JTNFJTNDJTJGZGl2JTNF[/vc_raw_html]

برای زندگی کردن چقدر وقت گذاشتم؟ جواب این سؤال همان مهارت‌های زندگی است، مهارت‌های زندگی توانایی‌های رفتار انطباقی و مثبت است که انسان را قادر می‌سازد تا به‌طور مؤثر با خواسته‌ها و چالش‌های زندگی مقابله کند.

در تعریف دیگر می‌توان مهارت‌های زندگی را مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شایستگی‌های فردی و گروهی دانست که افراد برای زیستن در هزاره جدید به آن نیازمند می‌باشند. هم‌زمان با یادگیری تسلط و استقرار، در این مهارت‌ها فرد علاوه بر رسیدن به آرامش و تعادل در زندگی فردی و اجتماعی به ایفای نقش در زندگی خود می‌پردازد.

در یک محیط دائمی در حال تغییر، داشتن مهارت‌های زندگی‌بخش مهمی از توانایی برای رفع چالش‌های زندگی روزمره است. تغییرات چشمگیر در اقتصادهای جهانی طی پنج سال گذشته با تحول تکنولوژی  همراه بوده است و همه این‌ها بر آموزش، محل کار و زندگی ما تأثیر می‌گذارد. دانش آموزان برای مقابله با سرعت و تغییر زندگی مدرن نیاز به مهارت‌های جدید زندگی مانند توانایی برای مقابله با استرس و ناامیدی دارند.

دانش آموزان امروز شغل‌های جدیدی در طول زندگی خود دارند، با فشارهای مرتبط و نیاز به انعطاف‌پذیری در رابطه با اهمیت مهارت‌های زندگی باید بگوییم. بعضی از مهارت‌ها را ما باید در ابتدا یاد بگیریم و بعد به دنبال مابقی مهارت‌ها برویم، شما نمی‌توانید پزشک قلب باشید قبل از این‌که پزشک عمومی بوده باشید! من چگونه می‌توانم خشم خودم را کنترل کنم قبل از این‌که خودم را شناخته باشم؟ مهارت های زندگی راهی است برای آشتی با خودمان (کتاب زندگی خردمندانه می تواند به شما در پرورش این مهارت ها کمک کند).

هالوسینیشن (توهم) و ذهن ما
بخوانید
Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.