تخریب آمیگدال در موش و ترس بخش دو

تخریب آمیگدال در موش و ترس بخش دو – در برخی پژوهشها برای مشخص شدن عملکرد یک ناحیه از مغز، آنرا تحریک و یا تخریب می کنند. عملکردهایی که با این روش در مورد آمیگدال مشخص شده عبارتند از: مرکز هیجانی مغز، اطلاعاتی که جنبهٔ هیجانی دارند ازآمیگدال می گذرند و حافظه مربوط به آنها بهترذخیره می شود و نیز آمیگدال نقش اصلی را در شروع پاسخ به ترس دارد. در این ویدیو موشی که در بخش اول دیدید با آمیگدال تخریب شده در موقعیت قرار داده شده است.

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjIxNTQ0NjI1NjI3OTA5MzM1NiUyMiUzRSUzQ3NjcmlwdCUyMHR5cGUlM0QlMjJ0ZXh0JTJGSmF2YVNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGd3d3LmFwYXJhdC5jb20lMkZlbWJlZCUyRnM0YTM2JTNGZGF0YSU1QnJuZGRpdiU1RCUzRDE1NDQ2MjU2Mjc5MDkzMzU2JTI2ZGF0YSU1QnJlc3BvbnNpdmUlNUQlM0R5ZXMlMjIlM0UlM0MlMkZzY3JpcHQlM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]

هنگامی به آمیگدال فکر می کنید، کلمه ترس به ذهنمان می رسد. آمیگدال دلیل ترس ما از چیزهایی است که خارج از کنترل ما هستند.در اواخر دهه 1930، محققان کشف کردند که میمون ها با آسیب ناشی از آمیگدال و مناطق اطراف آن، کاهش شدیدی در ترس و وحشت دارند. بعدها، دانشمندان دریافتند که موش صحرایی با آسیب دیداری هدفمند، با گربه ها، دشمن طبیعی آنها، درهم می آید.
بسیاری از آزمایشات انجام شده است تا ببینند که چگونه مغز تفسیر محرک ها و نحوه ایجاد حیوانات پاسخ ترس را دارد. احساس، ترس، به دلیل نقش حیاتی آن در بقای فرد، به تقریبا هر فردی سخت شده است. محققان دریافتند که ترس ناخودآگاه ایجاد شده است و آمیگدال با تهدید ترس همراه است.

مغز انسان را بشناسید
بخوانید
Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.