موفقیت

برای رسیدن به موفقیت چه کنیم؟

ما انسان‌ها خواسته‌ها و نیازهای مشترکی داریم اعم از نیاز به غذا، آب، سرپناه، عشق، احترام و عزت‌نفس. همه ما گرایش ذاتی و مشترکی داریم تا از درد دوری و به سمت لذت حرکت کنیم.

این گرایش، بخشی از وضعیت بشری و به نفع خود ماست؛ ما را از آسیب حفظ می‌کند و کمکمان می‌کند انتخاب‌های خوبی بکنیم.

بیشتر افراد دنبال حرفه‌ای هستند که این خواسته‌ها و نیازهای اساسی بشری را برآورده سازد و هرگز به چیزی فراتر از آن و این‌که زندگی آن‌ها چطور می‌تواند باشد، واقعاً فکر نمی‌کنند.

آنچه خداوند برای زندگی ما می‌خواهد و آنچه خود می‌خواهیم در واقع یک چیز هستند. این شناخت پس از آن حاصل شد که عزم خود را جزم کرده که دریابیم خداوند واقعاً می‌خواهد با زندگی من چه کار کند.

به مرور زمان به درک و شناخت رؤیاها، امیدهای درونی و عمیق‌ترین امیالی که خداوند در وجود ما به ودیعه گذاشته بود، می‌رسیم.

در واقع دنبال کردن هدف خداوند در زندگی، دنبال کردن هدف خودمان نیز هست.

وقتی کار به اینجا می‌رسد، بالاخره متوجه می‌شویم باید به درون خودمان بنگریم تا هدفمان را کشف کنیم و وقتی فهمیدیم قضیه از چه قرار است، این امکان فراهم می‌شود که خود را وقف برآورده کردن آن کنیم.

به موفقیت فکر کنید! وقت آن است که بیدار شوید! وقت آن است که به شکل متفاوتی به زندگی خود نگاه کنید. رؤیای خود را – هرچه می‌خواهد باشد – برآورده کنید. با یافتن و برآورده کردن هدف منحصربه‌فرد خود در زندگی، زندگی تمام و کمالی خواهید داشت.

رابطه‌ای که در آن نامزد / همسرتان را از روی سرکشی و عصیان انتخاب کرده‌اید
بخوانید

موفقیت هفت پیکر دارد

  1. تعهد
  2. ذهن باز
  3. پشتکار
  4. انعطاف‌پذیری
  5. ایمان
  6. سپاسگزاری
  7. شور و عشق

در این مقاله در ارتباط با تعهد که یکی از پیکرهای موفقیت می‌باشد صحبت می‌کنیم.

موفقیت

تعهد

  • تعهد یعنی هدفمندی صادقانه و ثابت‌قدمی
  • تعهد یعنی پایبندسازی فکری یا هیجانی خویشتن به یک روش یا سلسله اقداماتی معین.

با زندگی خود چه کار می‌کنید؟ آیا در حال تحقق رؤیاهای خود هستید یا زندگی بخورونمیری دارید و فقط می‌خواهید به هفته آینده برسید؟ در این صورت فقط «وجود دارید»، اما «زندگی نمی‌کنید.»

اگر دارید رؤیای خود را برآورده می‌کنید، پس آفرین بر شما:

شما به راستی در مسیر موفقیت هستید. اگر رؤیای خود را برآورده نمی‌کنند – یا اصلاً در حال حاضر رؤیایی ندارید – ناراحت و مأیوس نباشید، می‌خواهیم کمکتان کنیم رؤیای خود را بیابید، آن را گسترش دهید و واقعاً به آن برسید!

برای داشتن یک زندگی موفق نخست باید یک رؤیا داشته باشید. همان‌طور که مورخ، شاعر و رمان‌نویس آمریکایی، کارل سندبرگ، می‌گوید:

«هیچ چیز اتفاق نمی‌افتد مگر این‌که در ابتدا یک رؤیا باشد.»

خوب که فکرش را بکنید، درمی‌یابید که همه چیز پیش از خلق و آفرینش، فقط در ذهن سازنده‌اش وجود دارد. در همه موارد، هر چیزی دو بار آفریده می‌شود؛ ابتدا آفرینش ذهنی صورت می‌گیرد و سپس آفرینش جسمانی.

برای رسیدن به موفقیت باید یک رؤیا داشته باشید – یا اگر دوست دارید آن را بینش بنامید – و باید خودتان را کاملاً به تحقق نهایی آن – یعنی جوهره آفرینش ذهنی – متعهد کنید.

این یکی از رازهای واقعی موفقیت است. باید رؤیاهای بزرگ داشته باشید، چون می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید. داشته باشید. این جمله را دوباره بخوانید و بگذارید در عمق وجودتان رسوخ کند، چون این واقعیت دارد که هر چیزی را که می‌خواهید می‌توانید داشته باشید.

پول و خانواده: ایجاد عادات مالی مناسب
بخوانید

هر کسی که می‌خواهید می‌توانید باشید و هر کاری را که می‌خواهید، می‌توانید انجام دهید و ممکن است این سخن در ابتدا زیاده‌خواهانه به نظر برسد ولی به یاد داشته باشید: «درونی‌ترین امیال شما از سوی خداوند به ودیعه گذاشته شده بود.»

این سخن به چه معناست؟ یعنی این‌که خودتان را با رویایتان متعهد کنید. برای روشن شدن مطلب، بگذارید از چارلز لیندبرگ برایتان بگویم. البته شما او را می‌شناسید. او اولین خلبانی بود که به تنهایی و بدون توقف مسیر اقیانوس اطلس را طی کرد و به پاریس رسید. این شاهکاری باورنکردنی بود که او در سال ۱۹۲۷ موفق به انجام آن شد.

او در طول پروازهای طولانی خود که برای توزیع و حمل مرسوله‌های پستی انجام می‌گرفت، رؤیای پرواز بر فراز اقیانوس اطلس را داشت. همان زمانی که تصور کرد می‌تواند اولین کسی باشد که این کار را انجام می‌دهد، خودش را کاملاً متعهد کرد که به رغم وجود موانع به این هدف برسد. او اجازه نداد نظرات منفی شکاکانی که احاطه‌اش کرده بودند در اراده او تأثیر بگذارد.

او قادر نبود یگانه هواپیمایی را که قادر به انجام این مخاطره بود، خریداری کند. از همین رو به طراحی و ساخت هواپیمای خود پرداخت. پول نداشت ولی گروهی از بازرگانان و تاجران شهر سن لویی از او حمایت و پشتیبانی مالی کردند به همین دلیل این هواپیما «روح سن لویی» نامیده شد – این یعنی تعهد!

وقتی رؤیا دارید باید چنین اراده‌ای نیز داشته باشید. اگر بخواهیم راستش را به شما بگوییم، باید تأکید کنیم توانایی این کار را دارید!

ما نمی‌دانیم چگونه درخواست کنیم
بخوانید

فقط باید اقداماتی اتخاذ کنید که با امیال و خواسته‌هایتان هم‌راستا باشند تا آن‌ها را عملی کنید، ولی اولین گامی که برمی‌دارید این است که رؤیایی داشته باشید؛ رؤیای خودتان، نه ایده‌های یک نفر دیگر؛ رؤیایی درباره این‌که چه چیزی در زندگی برای شما بهترین است و سپس خود را کاملاً وقف دستیابی به آن کنید و به سمت موفقیت بروید.

منبع

کتاب هفت پیکر موفقیت؛ نوشته دکتر ویل ادواردز ؛ ترجمه ابوذر کرمی

گردآوری شده توسط خانم نیلوفر سعیدی؛ گروه آموزشی فکر بنیان

[vc_raw_html]JTNDZGl2JTIwaWQlM0QlMjdtZWRpYWFkLWxQSmclMjclM0UlM0MlMkZkaXYlM0U=[/vc_raw_html]
Telegram
Instagram
YouTube

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.